
| От какъв тип е каросерията, Enovate ME5? | SUV, Кросоувър, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4.9 л/100 км 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 км/л |
| Колко може да измине изцяло на ток, 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 116-155 км 72.08 - 96.31 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 14.9 кВтч/100 км. 23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 км/кВтч 4.2 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2021 ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 160 км/ч | 99.42 mph 0-100 км/ч: 8.9 сек 0-60 mph: 8.5 сек |
| Колко мощност има, Enovate ME5 SUV, Кросоувър 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 204 кс, 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Enovate ME5 SUV, Кросоувър 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1.5 л 1498 см3 91.41 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2021 Enovate 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Enovate ME5 SUV, Кросоувър 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | Задно задвижване. PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2021 Enovate ME5 SUV, Кросоувър? | 4580 мм 180.31 in. |
| Колко широка е колата, 2021 Enovate ME5 SUV, Кросоувър? | 1915 мм 75.39 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1940 кг 4276.97 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 2350 кг 5180.86 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2021 Enovate ME5 SUV, Кросоувър? | 331 - 1194 л 11.69 - 42.17 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Enovate |
|---|---|
| Модел | ME5 |
| Генерация | ME5 |
| Модификация (Двигател) | 1.5 (204 кс) Range Extender |
| Начало на производство | Юли, 2021 г |
| Край на производство | 2024 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV, Кросоувър |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво - комбиниран | 4.9 л/100 км
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 8.9 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 8.9 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8.5 сек |
| Максимална скорост | 160 км/ч 99.42 mph |
| 100 км/ч - 0 | 33.9 м |
| Съотношение тегло/мощност | 9.5 кг/кс, 105.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.3 кг/Нм, 159.8 Нм/тон |
| Брутен капацитет на батерията | 30.6 кВтч |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег | 116-155 км 72.08 - 96.31 mi |
| Среден разход на електрическа енергия | 14.9 кВтч/100 км.
23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 км/кВтч 4.2 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Модел/код на електродвигателя | TZ220XS001 |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 204 кс |
| Въртящ момент на системата | 310 Нм 228.64 lb.-ft. |
| Мощност | 98 кс |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 65.4 кс/л |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | DAM15KE |
| Обем на двигателя | 1498 см3 91.41 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Собствена маса | 1940 кг 4276.97 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 2350 кг 5180.86 lbs. |
| Максимална товароносимост | 410 кг 903.9 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 331 л 11.69 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1194 л 42.17 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 42 л 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Дължина | 4580 мм 180.31 in. |
|---|---|
| Широчина | 1915 мм 75.39 in. |
| Височина | 1635 мм 64.37 in. |
| Колесна база | 2750 мм 108.27 in. |
| Предна следа | 1628 мм 64.09 in. |
| Задна следа | 1664 мм 65.51 in. |
| Преден ъгъл на проходимост | 17° |
| Заден ъгъл на проходимост | 25° |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Електрически мотор задвижва задните колела. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 235/55 R18; 245/45 R20; 245/40 R21 |
| Размери на джантите | 18; 20; 21 |