
| Korimalli, Enovate ME5? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Virrankulutus, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 14.9 kWh/100 km 23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2021 ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.9 s 0-60 mph: 8.5 s |
| Teho, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 204 hv, 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2021 Enovate 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | Takaveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 4580 mm 180.31 in. |
| Leveys, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 1915 mm 75.39 in. |
| Nettopaino, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1940 kg 4276.97 lbs. |
| Kokonaispaino, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Tavaratila, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 331 - 1194 l 11.69 - 42.17 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Enovate |
|---|---|
| Malli | ME5 |
| Sukupolvi | ME5 |
| Versio (moottori) | 1.5 (204 hv) Range Extender |
| Tuotannon aloitusvuosi | Heinäkuu, 2021 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.5 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| 100 km/h - 0 | 33.9 m |
| Paino/teho suhde | 9.5 kg/hv, 105.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.3 kg/Nm, 159.8 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 30.6 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Sähkönkulutus | 14.9 kWh/100 km
23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 204 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ220XS001 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 204 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Teho | 98 hv |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 65.4 hv/l |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | DAM15KE |
| Moottorin tilavuus | 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Paino | 1940 kg 4276.97 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 410 kg 903.9 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 331 l 11.69 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1194 l 42.17 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 42 l 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Pituus | 4580 mm 180.31 in. |
|---|---|
| Leveys | 1915 mm 75.39 in. |
| Korkeus | 1635 mm 64.37 in. |
| Pyörän perusta | 2750 mm 108.27 in. |
| Etupyörän jälki | 1628 mm 64.09 in. |
| Takapyörän jälki | 1664 mm 65.51 in. |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 25° |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R18; 245/45 R20; 245/40 R21 |
| Vanteen koko | 18; 20; 21 |