
| De ce tip este caroseria, Enovate ME5? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 14.9 kWh/100 km 23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2021 ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.9 sec 0-60 mph: 8.5 sec |
| Care este puterea motorului, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 204 CP, 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2021 Enovate 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | Tracţiunea spate. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover? | 4580 mm 180.31 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover? | 1915 mm 75.39 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1940 kg 4276.97 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover? | 331 - 1194 l 11.69 - 42.17 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1, cutie automată |
| Marcă | Enovate |
|---|---|
| Model | ME5 |
| Generație | ME5 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 (204 CP) Range Extender |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2021 an |
| Anul opririi productiei | 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - mixt | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.5 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| 100 km/h - 0 | 33.9 m |
| Raport greutate/putere | 9.5 kg/CP, 105.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.3 kg/Nm, 159.8 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 30.6 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Consum mediu de energie | 14.9 kWh/100 km
23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ220XS001 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 204 CP |
| Cuplul total al sistemului | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Putere | 98 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 65.4 CP/l |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DAM15KE |
| Volumul motorului | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | DOHC |
| Masă proprie | 1940 kg 4276.97 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Încarcatura maxima | 410 kg 903.9 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 331 l 11.69 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1194 l 42.17 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 42 l 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Lungime | 4580 mm 180.31 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1915 mm 75.39 in. |
| Înălţime | 1635 mm 64.37 in. |
| Ampatament | 2750 mm 108.27 in. |
| Ecartament faţă | 1628 mm 64.09 in. |
| Ecartament spate | 1664 mm 65.51 in. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 25° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R18; 245/45 R20; 245/40 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 18; 20; 21 |