
| Hvilken type er karosseriet, Enovate ME5? | SUV, Crossover , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Hor langt går bilen bare på strøm, 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 14.9 kWh/100 km 23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2021 ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 160 km/t | 99.42 mph 0-100 km/t: 8.9 sek 0-60 mph: 8.5 sek |
| Hva er motorens effekt, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 204 hk, 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2021 Enovate 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Enovate ME5 SUV, Crossover 2021 1.5 (204 Hp) Range Extender? | Bakhjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 4580 mm 180.31 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 1915 mm 75.39 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1940 kg 4276.97 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2021 Enovate ME5 SUV, Crossover ? | 331 - 1194 l 11.69 - 42.17 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2021 Enovate ME5 1.5 (204 Hp) Range Extender? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Enovate |
|---|---|
| modell | ME5 |
| Generasjon | ME5 |
| Modifikasjon (motor) | 1.5 (204 hk) Range Extender |
| Første år av produksjon | Juli, 2021 år |
| Siste år av produskjon | 2024 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV, Crossover |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.5 sek |
| Maksimal hastighet | 160 km/t 99.42 mph |
| 100 km/t - 0 | 33.9 m |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9.5 kg/hk, 105.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.3 kg/Hm, 159.8 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 30.6 kWh |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde | 116-155 km 72.08 - 96.31 mi |
| Energiforbruk | 14.9 kWh/100 km
23.98 kWh/100 mi 141 MPGe 6.7 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 204 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ220XS001 |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 204 hk |
| System dreiemoment | 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Motoreffekt | 98 hk |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 65.4 hk/l |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | DAM15KE |
| Motorvolum | 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Vekt | 1940 kg 4276.97 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 410 kg 903.9 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 331 l 11.69 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1194 l 42.17 cu. ft. |
| Drivstofftank | 42 l 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Lengde | 4580 mm 180.31 in. |
|---|---|
| Bredde | 1915 mm 75.39 in. |
| Høyde | 1635 mm 64.37 in. |
| Akselavstand | 2750 mm 108.27 in. |
| Sporvidde, foran | 1628 mm 64.09 in. |
| Sporvidde, baks | 1664 mm 65.51 in. |
| Angrepsvinkel | 17° |
| Utgangsvinkel | 25° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. En elektrisk motor driver bakhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/55 R18; 245/45 R20; 245/40 R21 |
| Felgstørrese | 18; 20; 21 |