
| De ce tip este caroseria, Voyah Passion L? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 410 km 254.76 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 19.6 kWh/100 km 31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 4.8 sec 0-60 mph: 4.6 sec |
| Care este puterea motorului, Voyah Passion Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 660 CP, 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Voyah Passion Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1476 cm3 90.07 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Voyah 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Voyah Passion L Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Voyah Passion Sedan? | 5125 mm 201.77 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Voyah Passion Sedan? | 1985 mm 78.15 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Voyah Passion Sedan? | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Voyah |
|---|---|
| Model | Passion |
| Generație | Passion L |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (660 CP) Plug-in Hybrid 4WD |
| Anul inceperii productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - mixt (CLTC) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 4.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 4.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 4.6 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Raport greutate/putere | 3.6 kg/CP, 278.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 2.6 kg/Nm, 386.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 63 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 410 km 254.76 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 19.6 kWh/100 km
31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 313 CP |
| Cuplu motor electric | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Puterea sistemului | 660 CP |
| Cuplul total al sistemului | 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Putere | 143 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 96.9 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DFMC15TE3 |
| Volumul motorului | 1476 cm3 90.07 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2370 kg 5224.96 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Lungime | 5125 mm 201.77 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1985 mm 78.15 in. |
| Înălţime | 1505-1522 mm 59.25 - 59.92 in. |
| Ampatament | 3010 mm 118.5 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |