
| Korimalli, Voyah Passion L? | Sedan , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 410 km 254.76 mi |
| Virrankulutus, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 19.6 kWh/100 km 31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 4.8 s 0-60 mph: 4.6 s |
| Teho, Voyah Passion Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 660 hv, 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Voyah Passion Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1476 sm3 90.07 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Voyah 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Voyah Passion L Sedan 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. On olemassa rinnakkais- ja sarjahybridimuotoja. |
| Pituus, 2025 Voyah Passion Sedan ? | 5125 mm 201.77 in. |
| Leveys, 2025 Voyah Passion Sedan ? | 1985 mm 78.15 in. |
| Nettopaino, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Voyah Passion Sedan ? | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Voyah |
|---|---|
| Malli | Passion |
| Sukupolvi | Passion L |
| Versio (moottori) | 1.5T (660 hv) Plug-in Hybrid 4WD |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (CLTC) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 4.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 4.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 4.6 s |
| Huippunopeus | 200 km/h 124.27 mph |
| Paino/teho suhde | 3.6 kg/hv, 278.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 2.6 kg/Nm, 386.1 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 63 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 410 km 254.76 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 19.6 kWh/100 km
31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 204 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 313 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Järjestelmän kokonaisteho | 660 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Teho | 143 hv |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 96.9 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | DFMC15TE3 |
| Moottorin tilavuus | 1476 sm3 90.07 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Paino | 2370 kg 5224.96 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Pituus | 5125 mm 201.77 in. |
|---|---|
| Leveys | 1985 mm 78.15 in. |
| Korkeus | 1505-1522 mm 59.25 - 59.92 in. |
| Pyörän perusta | 3010 mm 118.5 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. On olemassa rinnakkais- ja sarjahybridimuotoja. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Vanteen koko | 19; 20 |