
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Voyah Passion L? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 410 km 254.76 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 19.6 κιλοβατώρα/100 χλμ 31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2025 Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 4.8 δευτ 0-60 mph: 4.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Voyah Passion Σεντάν 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 660 Hp, 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Voyah Passion Σεντάν 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1476 cm3 90.07 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2025 Voyah 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Voyah Passion L Σεντάν 2025 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Voyah Passion Σεντάν ? | 5125 mm 201.77 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Voyah Passion Σεντάν ? | 1985 mm 78.15 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2370 κιλά 5224.96 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2025 Voyah Passion Σεντάν ? | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Voyah Passion L 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Voyah |
|---|---|
| μοντέλο | Passion |
| παραγωγή | Passion L |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T (660 Hp) Plug-in Hybrid 4WD |
| έναρξη της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (CLTC) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.8 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.8 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 3.6 κιλά/Hp, 278.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 2.6 κιλά/Nm, 386.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 63 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 410 km 254.76 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 19.6 κιλοβατώρα/100 χλμ
31.54 kWh/100 mi 107 MPGe 5.1 km/kWh 3.2 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 313 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 660 Hp |
| Ροπή συστήματος | 915 Nm 674.87 lb.-ft. |
| δύναμη | 143 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 96.9 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | DFMC15TE3 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1476 cm3 90.07 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 2370 κιλά 5224.96 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 414 l 14.62 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| μήκος | 5125 mm 201.77 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1985 mm 78.15 in. |
| ύψος | 1505-1522 mm 59.25 - 59.92 in. |
| μεταξόνιο | 3010 mm 118.5 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος των ζάντων | 19; 20 |