
| De ce tip este caroseria, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A? | Decapotabila, 2 Uşi, 2-3 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 26-28 l/100 km 9 - 8.4 US mpg 10.9 - 10.1 UK mpg 3.8 - 3.6 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 1934 W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Care este puterea motorului, Mercedes-Benz W29 Decapotabila 1934 500 K (160 Hp)? | 160 CP |
| Care este volumul motorului, Mercedes-Benz W29 Decapotabila 1934 500 K (160 Hp)? | 5.0 l 5018 cm3 306.22 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1934 Mercedes-Benz 500 K (160 Hp)? | 8, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A Decapotabila 1934 500 K (160 Hp)? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 1934 Mercedes-Benz W29 Decapotabila? | 5110 mm 201.18 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1934 Mercedes-Benz W29 Decapotabila? | 1762 mm 69.37 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 2250 kg 4960.4 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 4, cutie manuală |
| Marcă | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | W29 |
| Generație | W29 Cabriolet A |
| Modificare (Tip motor) | 500 K (160 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1934 an |
| Anul opririi productiei | 1936 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Decapotabila |
| Număr de scaune | 2-3 |
| Număr de uşi | 2 |
| Consumul de combustibil - mixt | 26-28 l/100 km
9 - 8.4 US mpg 10.9 - 10.1 UK mpg 3.8 - 3.6 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 14.1 kg/CP, 71.1 CP/tonă |
| Putere | 160 CP @ 3400 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 31.9 CP/l |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | M 24 I |
| Volumul motorului | 5018 cm3 306.22 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 8 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm 3.39 in. |
| Cursa cilindrilor | 108 mm 4.25 in. |
| Raport de compresie | 5.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 2 |
| Sistem de injecție de combustibil | Carburator |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă mecanica |
| Distribuție | OHV |
| Capacitate baie ulei | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Cantitate lichid de răcire | 26 l 27.47 US qt | 22.88 UK qt |
| Masă proprie | 2250 kg 4960.4 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Încarcatura maxima | 450 kg 992.08 lbs. |
| Volumul rezervorului | 115 l 30.38 US gal | 25.3 UK gal |
| Lungime | 5110 mm 201.18 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1762 mm 69.37 in. |
| Înălţime | 1620 mm 63.78 in. |
| Ampatament | 3290 mm 129.53 in. |
| Ecartament faţă | 1515 mm 59.65 in. |
| Ecartament spate | 1502 mm 59.13 in. |
| Garda la sol | 200 mm 7.87 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.8 m 41.99 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 4 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc elicoidal |
| Tipul de virare (steering type) | unitate reductoare cu surub |
| Dimensiunea jantelor | 17 |