
| Hvilken type er karosseriet, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A? | Cabriolet , 2 dører, 2-3 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 26-28 l/100 km 9 - 8.4 US mpg 10.9 - 10.1 UK mpg 3.8 - 3.6 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 1934 W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 160 km/t | 99.42 mph |
| Hva er motorens effekt, Mercedes-Benz W29 Cabriolet 1934 500 K (160 Hp)? | 160 hk |
| Hvor stort er motorens volum, Mercedes-Benz W29 Cabriolet 1934 500 K (160 Hp)? | 5.0 l 5018 sm 306.22 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1934 Mercedes-Benz 500 K (160 Hp)? | 8, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Mercedes-Benz W29 Cabriolet A Cabriolet 1934 500 K (160 Hp)? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet ? | 5110 mm 201.18 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet ? | 1762 mm 69.37 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 2250 kg 4960.4 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1934 Mercedes-Benz W29 Cabriolet A 500 K (160 Hp)? | 4, manuell girkasse |
| merke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| modell | W29 |
| Generasjon | W29 Cabriolet A |
| Modifikasjon (motor) | 500 K (160 hk) |
| Første år av produksjon | 1934 år |
| Siste år av produskjon | 1936 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Cabriolet |
| Antall seter | 2-3 |
| Antall dører | 2 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 26-28 l/100 km
9 - 8.4 US mpg 10.9 - 10.1 UK mpg 3.8 - 3.6 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | Bensin |
| Maksimal hastighet | 160 km/t 99.42 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 14.1 kg/hk, 71.1 hk/tonn |
| Motoreffekt | 160 hk @ 3400 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 31.9 hk/l |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | M 24 I |
| Motorvolum | 5018 sm 306.22 cu. in. |
| Antall sylindere | 8 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 86 mm 3.39 in. |
| Slaglengde | 108 mm 4.25 in. |
| Kompresjons grad | 5.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Forgasser |
| Motors aspirasjon | Kompressor |
| Ventil | OHV |
| Motoroljekapasitet | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| kjølevæske | 26 l 27.47 US qt | 22.88 UK qt |
| Vekt | 2250 kg 4960.4 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 450 kg 992.08 lbs. |
| Drivstofftank | 115 l 30.38 US gal | 25.3 UK gal |
| Lengde | 5110 mm 201.18 in. |
|---|---|
| Bredde | 1762 mm 69.37 in. |
| Høyde | 1620 mm 63.78 in. |
| Akselavstand | 3290 mm 129.53 in. |
| Sporvidde, foran | 1515 mm 59.65 in. |
| Sporvidde, baks | 1502 mm 59.13 in. |
| Bakkeklaring | 200 mm 7.87 in. |
| Minimal snu diamenter | 12.8 m 41.99 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 4 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| baksuspensjon | Uavhengig spiralfjæroppheng |
| Styringstype | Snekkeveksel, reduksjonsdel |
| Felgstørrese | 17 |