
| De ce tip este caroseria, Ferrari HC25? | Coupe - Decapotabila, 2 Uşi, 2 scaune |
|---|---|
| Cât de rapidă este mașina, 2026 HC25 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 340 km/h | 211.27 mph 0-100 km/h: 2.9 sec 0-60 mph: 2.8 sec |
| Care este puterea motorului, Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 720 CP, 770 Nm 567.92 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 3.9 l 3902 cm3 238.11 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Ferrari 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 8, Motor V |
| Care este sistemul de transmisie, Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila? | 4758 mm 187.32 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila? | 2006 mm 78.98 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Decapotabila? | 200 l 7.06 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Ferrari HC25 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 7, cutie automată F1 DCT |
| Marcă | Ferrari |
|---|---|
| Model | HC25 |
| Generație | HC25 |
| Modificare (Tip motor) | 3.9 V8 (720 CP) F1 DCT |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Coupe - Decapotabila |
| Număr de scaune | 2 |
| Număr de uşi | 2 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 2.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 2.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 2.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 200 km/h | 8.2 sec |
| Viteza maximă | 340 km/h 211.27 mph |
| Putere | 720 CP @ 7000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 184.5 CP/l |
| Cuplu | 770 Nm @ 3250 rot/min 567.92 lb.-ft. @ 3250 rot/min |
| Turația maximă a motorului | 8000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Spate, Longitudinal |
| Model/Cod motor | F154CD |
| Volumul motorului | 3902 cm3 238.11 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 8 |
| Configurația motorului | Motor V |
| Raport de compresie | 9.6:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Dublu turbo (twin-turbo), Intercooler |
| Capacitate baie ulei | 10.5 l 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 19.7 l 20.82 US qt | 17.33 UK qt |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volumul minim al portbagajului | 200 l 7.06 cu. ft. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 78 l 20.61 US gal | 17.16 UK gal |
| Lungime | 4758 mm 187.32 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2006 mm 78.98 in. |
| Înălţime | 1183 mm 46.57 in. |
| Ampatament | 2650 mm 104.33 in. |
| Ecartament faţă | 1699 mm 66.89 in. |
| Ecartament spate | 1678 mm 66.06 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 7 trepte, cutie automată F1 DCT |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 398x38 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate, 360x32 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 245/35 ZR20 Cauciucuri spate: 305/35 ZR20 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 9.0J x 20 Jante spate: 11.0J x 20 |