
| Korimalli, Ferrari HC25? | Coupe - Avoauto , 2 Ovien, 2 Paikkojen |
|---|---|
| Huippunopeus, 2026 HC25 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 340 km/h | 211.27 mph 0-100 km/h: 2.9 s 0-60 mph: 2.8 s |
| Teho, Ferrari HC25 Coupe - Avoauto 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 720 hv, 770 Nm 567.92 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Ferrari HC25 Coupe - Avoauto 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 3.9 l 3902 sm3 238.11 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Ferrari 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 8, V-moottori |
| Vetotapa, Ferrari HC25 Coupe - Avoauto 2026 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | Takaveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Avoauto ? | 4758 mm 187.32 in. |
| Leveys, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Avoauto ? | 2006 mm 78.98 in. |
| Tavaratila, 2026 Ferrari HC25 Coupe - Avoauto ? | 200 l 7.06 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Ferrari HC25 3.9 V8 (720 Hp) F1 DCT? | 7, automaattinen vaihdelaatikko F1 DCT |
| Merkki | Ferrari |
|---|---|
| Malli | HC25 |
| Sukupolvi | HC25 |
| Versio (moottori) | 3.9 V8 (720 hv) F1 DCT |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Coupe - Avoauto |
| Paikkojen lukumäärä | 2 |
| Ovien lukumäärä | 2 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 2.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 2.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 2.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 200 km/h | 8.2 s |
| Huippunopeus | 340 km/h 211.27 mph |
| Teho | 720 hv @ 7000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 184.5 hv/l |
| Vääntömomentti | 770 Nm @ 3250 kierrosta/min 567.92 lb.-ft. @ 3250 kierrosta/min |
| Suurin moottorin kierrosluku | 8000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Takana, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | F154CD |
| Moottorin tilavuus | 3902 sm3 238.11 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 8 |
| Moottorin kokoonpano | V-moottori |
| Puristussuhde | 9.6:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Twin Turbo, Välijäähdytin |
| Moottorin öljytilavuus | 10.5 l 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 19.7 l 20.82 US qt | 17.33 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 200 l 7.06 cu. ft. |
|---|---|
| Polttoainesäiliön tilavuus | 78 l 20.61 US gal | 17.16 UK gal |
| Pituus | 4758 mm 187.32 in. |
|---|---|
| Leveys | 2006 mm 78.98 in. |
| Korkeus | 1183 mm 46.57 in. |
| Pyörän perusta | 2650 mm 104.33 in. |
| Etupyörän jälki | 1699 mm 66.89 in. |
| Takapyörän jälki | 1678 mm 66.06 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 7 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko F1 DCT |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 398x38 mm |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt , 360x32 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 245/35 ZR20 Takarenkaat: 305/35 ZR20 |
| Vanteen koko | Etuvanteet: 9.0J x 20 Takavanteet: 11.0J x 20 |