
| De ce tip este caroseria, EBRO s700? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 5.7 l/100 km 41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Cât de ECO este mașina, EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 129 g/km CO2 Euro 6e-B |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 175 km/h | 108.74 mph 0-100 km/h: 8.5 sec 0-60 mph: 8.1 sec |
| Care este puterea motorului, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 224 CP, 295 Nm 217.58 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 EBRO 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | Tracţiunea faţă. FHEV (vehicul electric complet hibrid). MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 EBRO s700 SUV? | 4553 mm 179.25 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 EBRO s700 SUV? | 1862 mm 73.31 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 1692 kg 3730.22 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 EBRO s700 SUV? | 1269 l 44.81 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 2, cutie automată DHT |
| Marcă | EBRO |
|---|---|
| Model | s700 |
| Generație | s700 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 TGDI (224 CP) Hybrid DHT |
| Anul inceperii productiei | Februarie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | FHEV (vehicul electric complet hibrid) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil, SCĂZUT (WLTP) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil, MEDIU (WLTP) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Consumul de combustibil, RIDICAT (WLTP) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Consumul de combustibil, MIXT (WLTP) | 5.7 l/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Emisii CO2 (WLTP) | 129 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.1 sec |
| Viteza maximă | 175 km/h 108.74 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6e-B |
| Raport greutate/putere | 7.6 kg/CP, 132.4 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 174.3 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 1.83 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 353 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP @ 4775-6300 rot/min |
| Cuplu motor electric | 310 Nm @ 0-4775 rot/min 228.64 lb.-ft. @ 0-4775 rot/min |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 224 CP |
| Cuplul total al sistemului | 295 Nm 217.58 lb.-ft. |
| Putere | 143 CP @ 5200 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 95.4 CP/l |
| Cuplu | 215 Nm @ 2500 rot/min 158.58 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 72 mm 2.83 in. |
| Cursa cilindrilor | 92 mm 3.62 in. |
| Raport de compresie | 14.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Masă proprie | 1692 kg 3730.22 lbs. |
|---|---|
| Volumul maxim al portbagajului | 1269 l 44.81 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Lungime | 4553 mm 179.25 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1862 mm 73.31 in. |
| Înălţime | 1696 mm 66.77 in. |
| Ampatament | 2671 mm 105.16 in. |
| Ecartament faţă | 1570 mm 61.81 in. |
| Ecartament spate | 1570 mm 61.81 in. |
| Garda la sol | 177 mm 6.97 in. |
| Unghi Abordarea | 21° |
| Unghi de plecare | 27° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 2 trepte, cutie automată DHT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 225/60 R18 100H/V |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 18 |