
| Korimalli, EBRO s700? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 5.7 l/100 km 41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Päästöt, EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 129 g/km CO2 Euro 6e-B |
| Huippunopeus, 2026 s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 175 km/h | 108.74 mph 0-100 km/h: 8.5 s 0-60 mph: 8.1 s |
| Teho, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 224 hv, 295 Nm 217.58 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 EBRO 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, EBRO s700 SUV 2026 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | Etuveto . FHEV (Täysihybridi). Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pituus, 2026 EBRO s700 SUV? | 4553 mm 179.25 in. |
| Leveys, 2026 EBRO s700 SUV? | 1862 mm 73.31 in. |
| Nettopaino, 2026 EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 1692 kg 3730.22 lbs. |
| Tavaratila, 2026 EBRO s700 SUV? | 1269 l 44.81 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 EBRO s700 1.5 TGDI (224 Hp) Hybrid DHT? | 2, automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Merkki | EBRO |
|---|---|
| Malli | s700 |
| Sukupolvi | s700 |
| Versio (moottori) | 1.5 TGDI (224 hv) Hybrid DHT |
| Tuotannon aloitusvuosi | Helmikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | FHEV (Täysihybridi) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen, Hidas (WLTP) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
|---|---|
| Polttoaineen, Keskinopea (WLTP) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Polttoaineen, Nopea (WLTP) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) | 5.7 l/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| CO2-päästöt (WLTP) | 129 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.1 s |
| Huippunopeus | 175 km/h 108.74 mph |
| Päästönormi | Euro 6e-B |
| Paino/teho suhde | 7.6 kg/hv, 132.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.7 kg/Nm, 174.3 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 1.83 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 353 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 204 hv @ 4775-6300 kierrosta/min |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 310 Nm @ 0-4775 kierrosta/min 228.64 lb.-ft. @ 0-4775 kierrosta/min |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 224 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 295 Nm 217.58 lb.-ft. |
| Teho | 143 hv @ 5200 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 95.4 hv/l |
| Vääntömomentti | 215 Nm @ 2500 kierrosta/min 158.58 lb.-ft. @ 2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 72 mm 2.83 in. |
| Männän liike | 92 mm 3.62 in. |
| Puristussuhde | 14.5:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Paino | 1692 kg 3730.22 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1269 l 44.81 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Pituus | 4553 mm 179.25 in. |
|---|---|
| Leveys | 1862 mm 73.31 in. |
| Korkeus | 1696 mm 66.77 in. |
| Pyörän perusta | 2671 mm 105.16 in. |
| Etupyörän jälki | 1570 mm 61.81 in. |
| Takapyörän jälki | 1570 mm 61.81 in. |
| Maavara | 177 mm 6.97 in. |
| lähestymiskulma | 21° |
| Jättökulma | 27° |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton etupyöriä ja mahdollistavat täysin sähköisen tai sekatoiminnollisen liikkumisen. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 2 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/60 R18 100H/V |
| Vanteen koko | 6.5J x 18 |