
| De ce tip este caroseria, Dorcen E20? | Hatchback, 3 Uşi, 2 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 30.1 kWh (48 Hp)? | 302 km 187.65 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2019 E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 110 km/h | 68.35 mph |
| Care este puterea motorului, Dorcen E20 Hatchback 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | 48 CP, 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Dorcen E20 Hatchback 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2019 Dorcen E20 Hatchback? | 2871 mm 113.03 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2019 Dorcen E20 Hatchback? | 1563 mm 61.54 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 912 kg 2010.62 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Dorcen |
|---|---|
| Model | E20 |
| Generație | E20 |
| Modificare (Tip motor) | 30.1 kWh (48 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2019 an |
| Anul opririi productiei | 2021 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 2 |
| Număr de uşi | 3 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Viteza maximă | 110 km/h 68.35 mph |
| Raport greutate/putere | 19 kg/CP, 52.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.3 kg/Nm, 137.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 30.1 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (NEDC) | 302 km 187.65 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 48 CP |
| Cuplu motor electric | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 48 CP |
| Cuplul total al sistemului | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Masă proprie | 912 kg 2010.62 lbs. |
|---|
| Lungime | 2871 mm 113.03 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1563 mm 61.54 in. |
| Înălţime | 1568 mm 61.73 in. |
| Ampatament | 1765 mm 69.49 in. |
| Ecartament faţă | 1335 mm 52.56 in. |
| Ecartament spate | 1135 mm 44.69 in. |
| Garda la sol | 127 mm 5 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 155/65 R14 |
| Dimensiunea jantelor | 14 |