
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Dorcen E20? | Χάτσμπακ , 3 Πόρτες, 2 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 30.1 kWh (48 Hp)? | 302 km 187.65 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2019 E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 110 km/h | 68.35 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Dorcen E20 Χάτσμπακ 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | 48 Hp, 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Dorcen E20 Χάτσμπακ 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2019 Dorcen E20 Χάτσμπακ ? | 2871 mm 113.03 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2019 Dorcen E20 Χάτσμπακ ? | 1563 mm 61.54 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 912 κιλά 2010.62 lbs. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Dorcen |
|---|---|
| μοντέλο | E20 |
| παραγωγή | E20 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 30.1 kWh (48 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2019 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2021 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 2 |
| Πόρτες | 3 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| μέγιστη ταχύτητα | 110 km/h 68.35 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 19 κιλά/Hp, 52.6 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.3 κιλά/Nm, 137.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 30.1 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (NEDC) | 302 km 187.65 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 48 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 48 Hp |
| Ροπή συστήματος | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| βάρος | 912 κιλά 2010.62 lbs. |
|---|
| μήκος | 2871 mm 113.03 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1563 mm 61.54 in. |
| ύψος | 1568 mm 61.73 in. |
| μεταξόνιο | 1765 mm 69.49 in. |
| εμπρός ίχνος | 1335 mm 52.56 in. |
| Πίσω ίχνος | 1135 mm 44.69 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 127 mm 5 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | δίσκος |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 155/65 R14 |
| μέγεθος των ζάντων | 14 |