
| Korimalli, Dorcen E20? | Viistoperä (Hatchback) , 3 Ovien, 2 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 30.1 kWh (48 Hp)? | 302 km 187.65 mi |
| Huippunopeus, 2019 E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 110 km/h | 68.35 mph |
| Teho, Dorcen E20 Viistoperä (Hatchback) 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | 48 hv, 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Vetotapa, Dorcen E20 Viistoperä (Hatchback) 2019 30.1 kWh (48 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2019 Dorcen E20 Viistoperä (Hatchback) ? | 2871 mm 113.03 in. |
| Leveys, 2019 Dorcen E20 Viistoperä (Hatchback) ? | 1563 mm 61.54 in. |
| Nettopaino, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 912 kg 2010.62 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2019 Dorcen E20 30.1 kWh (48 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Dorcen |
|---|---|
| Malli | E20 |
| Sukupolvi | E20 |
| Versio (moottori) | 30.1 kWh (48 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2019 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2021 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 2 |
| Ovien lukumäärä | 3 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Huippunopeus | 110 km/h 68.35 mph |
| Paino/teho suhde | 19 kg/hv, 52.6 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.3 kg/Nm, 137.1 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 30.1 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (NEDC) | 302 km 187.65 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 48 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 48 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 125 Nm 92.2 lb.-ft. |
| Paino | 912 kg 2010.62 lbs. |
|---|
| Pituus | 2871 mm 113.03 in. |
|---|---|
| Leveys | 1563 mm 61.54 in. |
| Korkeus | 1568 mm 61.73 in. |
| Pyörän perusta | 1765 mm 69.49 in. |
| Etupyörän jälki | 1335 mm 52.56 in. |
| Takapyörän jälki | 1135 mm 44.69 in. |
| Maavara | 127 mm 5 in. |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 155/65 R14 |
| Vanteen koko | 14 |