
| De ce tip este caroseria, Chery E5? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 13.2 kWh/100 km 21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Care este puterea motorului, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 211 CP, 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery E5 SUV? | 4424 mm 174.17 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery E5 SUV? | 1830 mm 72.05 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1776 kg 3915.41 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 2246 kg 4951.58 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Chery E5 SUV? | 300 - 1079 l 10.59 - 38.1 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Marcă | Chery |
|---|---|
| Model | E5 |
| Generație | E5 |
| Modificare (Tip motor) | 58.9 kWh (211 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | Septembrie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Raport greutate/putere | 8.4 kg/CP, 118.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.2 kg/Nm, 162.2 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 58.9 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 360 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 430 km 267.19 mi |
| Autonomia electrică (NEDC) | 505 km 313.79 mi |
| Consum mediu de energie (NEDC) | 13.2 kWh/100 km
21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 211 CP |
| Cuplu motor electric | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 211 CP |
| Cuplul total al sistemului | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1776 kg 3915.41 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2246 kg 4951.58 lbs. |
| Încarcatura maxima | 470 kg 1036.17 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 300 l 10.59 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1079 l 38.1 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lungime | 4424 mm 174.17 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1830 mm 72.05 in. |
| Înălţime | 1588 mm 62.52 in. |
| Ampatament | 2610 mm 102.76 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 18 |