
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Chery E5? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 13.2 κιλοβατώρα/100 χλμ 21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 211 Hp, 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Chery E5 SUV ? | 4424 mm 174.17 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Chery E5 SUV ? | 1830 mm 72.05 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1776 κιλά 3915.41 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 2246 κιλά 4951.58 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2025 Chery E5 SUV ? | 300 - 1079 l 10.59 - 38.1 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Chery |
|---|---|
| μοντέλο | E5 |
| παραγωγή | E5 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 58.9 kWh (211 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Σεπτέμβριος, 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8.4 κιλά/Hp, 118.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 6.2 κιλά/Nm, 162.2 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 58.9 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 360 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 430 km 267.19 mi |
| ηλεκτρική αυτονομία (NEDC) | 505 km 313.79 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (NEDC) | 13.2 κιλοβατώρα/100 χλμ
21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 211 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 211 Hp |
| Ροπή συστήματος | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| βάρος | 1776 κιλά 3915.41 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2246 κιλά 4951.58 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 470 κιλά 1036.17 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 300 l 10.59 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1079 l 38.1 cu. ft. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| μήκος | 4424 mm 174.17 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1830 mm 72.05 in. |
| ύψος | 1588 mm 62.52 in. |
| μεταξόνιο | 2610 mm 102.76 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/55 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 18 |