
| Korimalli, Chery E5? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Virrankulutus, Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 13.2 kWh/100 km 21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Teho, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 211 hv, 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Vetotapa, Chery E5 SUV 2025 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2025 Chery E5 SUV? | 4424 mm 174.17 in. |
| Leveys, 2025 Chery E5 SUV? | 1830 mm 72.05 in. |
| Nettopaino, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1776 kg 3915.41 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 2246 kg 4951.58 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Chery E5 SUV? | 300 - 1079 l 10.59 - 38.1 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Chery E5 58.9 kWh (211 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Chery |
|---|---|
| Malli | E5 |
| Sukupolvi | E5 |
| Versio (moottori) | 58.9 kWh (211 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Paino/teho suhde | 8.4 kg/hv, 118.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.2 kg/Nm, 162.2 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 58.9 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 360 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 430 km 267.19 mi |
| Toimintasäde sähköllä (NEDC) | 505 km 313.79 mi |
| Sähkönkulutus (NEDC) | 13.2 kWh/100 km
21.24 kWh/100 mi 159 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 211 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 211 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 288 Nm 212.42 lb.-ft. |
| Paino | 1776 kg 3915.41 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2246 kg 4951.58 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 470 kg 1036.17 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 300 l 10.59 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1079 l 38.1 cu. ft. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Pituus | 4424 mm 174.17 in. |
|---|---|
| Leveys | 1830 mm 72.05 in. |
| Korkeus | 1588 mm 62.52 in. |
| Pyörän perusta | 2610 mm 102.76 in. |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/55 R18 |
| Vanteen koko | 18 |