| De ce tip este caroseria, Chery C5? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 160 g/km CO2 |
| Care este puterea motorului, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 147 CP, 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Chery 1.5L (147 Hp) DCT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery C5 SUV? | 4351 mm 171.3 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery C5 SUV? | 1831 mm 72.09 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1432 kg 3157.02 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1856 kg 4091.78 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6, cutie automată DCT |
| Marcă | Chery |
|---|---|
| Model | C5 |
| Generație | C5 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5L (147 CP) DCT |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - urban | 8.8 l/100 km
26.7 US mpg 32.1 UK mpg 11.4 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Emisii CO2 | 160 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Raport greutate/putere | 9.7 kg/CP, 102.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.8 kg/Nm, 146.6 Nm/tonă |
| Putere | 147 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 98.1 CP/l |
| Cuplu | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRE4T15C |
| Volumul motorului | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 1432 kg 3157.02 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 1856 kg 4091.78 lbs. |
| Încarcatura maxima | 424 kg 934.76 lbs. |
| Volumul rezervorului | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Lungime | 4351 mm 171.3 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1831 mm 72.09 in. |
| Înălţime | 1662 mm 65.43 in. |
| Ampatament | 2610 mm 102.76 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată DCT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 17; 18 |