| Korimalli, Chery C5? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Päästöt, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 160 g/km CO2 |
| Teho, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 147 hv, 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 1.5 l 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Chery 1.5L (147 Hp) DCT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2025 Chery C5 SUV? | 4351 mm 171.3 in. |
| Leveys, 2025 Chery C5 SUV? | 1831 mm 72.09 in. |
| Nettopaino, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1432 kg 3157.02 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1856 kg 4091.78 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6, automaattinen vaihdelaatikko DCT |
| Merkki | Chery |
|---|---|
| Malli | C5 |
| Sukupolvi | C5 |
| Versio (moottori) | 1.5L (147 hv) DCT |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 8.8 l/100 km
26.7 US mpg 32.1 UK mpg 11.4 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| CO2-päästöt | 160 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Paino/teho suhde | 9.7 kg/hv, 102.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.8 kg/Nm, 146.6 Nm/tonnia |
| Teho | 147 hv |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 98.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRE4T15C |
| Moottorin tilavuus | 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Paino | 1432 kg 3157.02 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1856 kg 4091.78 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 424 kg 934.76 lbs. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Pituus | 4351 mm 171.3 in. |
|---|---|
| Leveys | 1831 mm 72.09 in. |
| Korkeus | 1662 mm 65.43 in. |
| Pyörän perusta | 2610 mm 102.76 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko DCT |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Vanteen koko | 17; 18 |