| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Chery C5? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 160 g/km CO2 |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 147 Hp, 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2025 Chery 1.5L (147 Hp) DCT? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Chery C5 SUV 2025 1.5L (147 Hp) DCT? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Chery C5 SUV ? | 4351 mm 171.3 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Chery C5 SUV ? | 1831 mm 72.09 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1432 κιλά 3157.02 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 1856 κιλά 4091.78 lbs. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Chery C5 1.5L (147 Hp) DCT? | 6, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DCT |
| μάρκα | Chery |
|---|---|
| μοντέλο | C5 |
| παραγωγή | C5 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5L (147 Hp) DCT |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης | 8.8 l/100 km
26.7 US mpg 32.1 UK mpg 11.4 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Εκπομπές CO2 | 160 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.7 κιλά/Hp, 102.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 6.8 κιλά/Nm, 146.6 Nm/τόνος |
| δύναμη | 147 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 98.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | SQRE4T15C |
| Κυβισμός κινητήρα | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 1432 κιλά 3157.02 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 1856 κιλά 4091.78 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 424 κιλά 934.76 lbs. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 51 l 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| μήκος | 4351 mm 171.3 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1831 mm 72.09 in. |
| ύψος | 1662 mm 65.43 in. |
| μεταξόνιο | 2610 mm 102.76 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DCT |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 17; 18 |