
| De ce tip este caroseria, BMW iX3 (NA5)? | SAV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Care este consumul de energie electrică, BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 14.5-17.3 kWh/100 km 23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 sec 0-60 mph: 5.6 sec |
| Care este puterea motorului, BMW iX3 SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 320 CP, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, BMW iX3 (NA5) SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 BMW iX3 SAV? | 4782 mm 188.27 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 BMW iX3 SAV? | 1895 mm 74.61 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2085 kg 4596.64 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2625 kg 5787.13 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 BMW iX3 SAV? | 520 - 1750 l 18.36 - 61.8 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | BMW |
|---|---|
| Model | iX3 |
| Generație | iX3 (NA5) |
| Modificare (Tip motor) | 40 82.6 kWh (320 CP) |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SAV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.6 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h, Limitată electronic 124.27 mph |
| Raport greutate/putere | 6.5 kg/CP, 153.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.2 kg/Nm, 239.8 Nm/tonă |
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 82.6 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 14.5-17.3 kWh/100 km
23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 320 CP |
| Cuplu motor electric | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 320 CP |
| Cuplul total al sistemului | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2085 kg 4596.64 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2625 kg 5787.13 lbs. |
| Încarcatura maxima | 540 kg 1190.5 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 520 l 18.36 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1750 l 61.8 cu. ft. |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 80 kg 176.37 lbs. |
| Lungime | 4782 mm 188.27 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1895 mm 74.61 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2093 mm 82.4 in. |
| Înălţime | 1635 mm 64.37 in. |
| Ampatament | 2897 mm 114.06 in. |
| Ecartament faţă | 1628 mm 64.09 in. |
| Ecartament spate | 1663 mm 65.47 in. |
| consola frontala | 895 mm 35.24 in. |
| consola spate | 990 mm 38.98 in. |
| Garda la sol | 176 mm 6.93 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.1 m 39.7 ft. |
| Unghi Abordarea | 18.6° |
| Unghi de plecare | 20.2° |
| unghiul de rampă | 15.9° |
| Adâncime de trecere prin vad | 400 mm 15.75 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Amortizor cu arc, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 8.5J x 20; 9J x 21 |