
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BMW iX3 (NA5)? | SAV, 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 14.5-17.3 κιλοβατώρα/100 χλμ 23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 δευτ 0-60 mph: 5.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BMW iX3 SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 320 Hp, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BMW iX3 (NA5) SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 BMW iX3 SAV? | 4782 mm 188.27 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 BMW iX3 SAV? | 1895 mm 74.61 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2085 κιλά 4596.64 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2625 κιλά 5787.13 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 BMW iX3 SAV? | 520 - 1750 l 18.36 - 61.8 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | BMW |
|---|---|
| μοντέλο | iX3 |
| παραγωγή | iX3 (NA5) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 40 82.6 kWh (320 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SAV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h, Περιορίζεται ηλεκτρονικά 124.27 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 6.5 κιλά/Hp, 153.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4.2 κιλά/Nm, 239.8 Nm/τόνος |
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 82.6 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 14.5-17.3 κιλοβατώρα/100 χλμ
23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 320 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 320 Hp |
| Ροπή συστήματος | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| βάρος | 2085 κιλά 4596.64 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2625 κιλά 5787.13 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 540 κιλά 1190.5 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 520 l 18.36 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1750 l 61.8 cu. ft. |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 2000 κιλά 4409.25 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| μήκος | 4782 mm 188.27 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1895 mm 74.61 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2093 mm 82.4 in. |
| ύψος | 1635 mm 64.37 in. |
| μεταξόνιο | 2897 mm 114.06 in. |
| εμπρός ίχνος | 1628 mm 64.09 in. |
| Πίσω ίχνος | 1663 mm 65.47 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 895 mm 35.24 in. |
| Πίσω πρόβολος | 990 mm 38.98 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 176 mm 6.93 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 12.1 m 39.7 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 18.6° |
| Γωνία φυγής | 20.2° |
| γωνία ράμπας | 15.9° |
| βάθος ρηχές | 400 mm 15.75 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Γόνατο ανάρτησης , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| μέγεθος των ζάντων | 8.5J x 20; 9J x 21 |