
| Korimalli, BMW iX3 (NA5)? | SAV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Virrankulutus, BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 14.5-17.3 kWh/100 km 23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 s 0-60 mph: 5.6 s |
| Teho, BMW iX3 SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 320 hv, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Vetotapa, BMW iX3 (NA5) SAV 2026 40 82.6 kWh (320 Hp)? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 BMW iX3 SAV? | 4782 mm 188.27 in. |
| Leveys, 2026 BMW iX3 SAV? | 1895 mm 74.61 in. |
| Nettopaino, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2085 kg 4596.64 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 2625 kg 5787.13 lbs. |
| Tavaratila, 2026 BMW iX3 SAV? | 520 - 1750 l 18.36 - 61.8 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 BMW iX3 (NA5) 40 82.6 kWh (320 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | BMW |
|---|---|
| Malli | iX3 |
| Sukupolvi | iX3 (NA5) |
| Versio (moottori) | 40 82.6 kWh (320 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Heinäkuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SAV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.6 s |
| Huippunopeus | 200 km/h, Sähköisesti rajoitettu 124.27 mph |
| Paino/teho suhde | 6.5 kg/hv, 153.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.2 kg/Nm, 239.8 Nm/tonnia |
| Akun (käyttökelpoinen) nettokapasiteetti | 82.6 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (WLTP) | 534-637 km 331.81 - 395.81 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 14.5-17.3 kWh/100 km
23.34 - 27.84 kWh/100 mi 144 - 121 MPGe 6.9 - 5.8 km/kWh 4.3 - 3.6 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 320 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 320 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Paino | 2085 kg 4596.64 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2625 kg 5787.13 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 540 kg 1190.5 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 520 l 18.36 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1750 l 61.8 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Pituus | 4782 mm 188.27 in. |
|---|---|
| Leveys | 1895 mm 74.61 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2093 mm 82.4 in. |
| Korkeus | 1635 mm 64.37 in. |
| Pyörän perusta | 2897 mm 114.06 in. |
| Etupyörän jälki | 1628 mm 64.09 in. |
| Takapyörän jälki | 1663 mm 65.47 in. |
| etuylitys | 895 mm 35.24 in. |
| takaylitys | 990 mm 38.98 in. |
| Maavara | 176 mm 6.93 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12.1 m 39.7 ft. |
| lähestymiskulma | 18.6° |
| Jättökulma | 20.2° |
| ylityskulma | 15.9° |
| kahluusyvyys | 400 mm 15.75 in. |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Jousijalka , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Vanteen koko | 8.5J x 20; 9J x 21 |