
| От какъв тип е каросерията, Ferrari GTS Turbo? | Тарга, 2 врати, 2 места |
|---|---|
| Колко бърза е колата, 1986 GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 253 км/ч | 157.21 mph 0-100 км/ч: 6.3 сек 0-60 mph: 6 сек |
| Колко мощност има, Ferrari GTS Turbo Тарга 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | 254 кс, 328 Нм 241.92 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Ferrari GTS Turbo Тарга 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | 2.0 л 1991 см3 121.5 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1986 Ferrari 2.0 V8 (254 Hp)? | 8, V-образен |
| Какво е задвижването, Ferrari GTS Turbo Тарга 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1986 Ferrari GTS Turbo Тарга? | 4255 мм 167.52 in. |
| Колко широка е колата, 1986 Ferrari GTS Turbo Тарга? | 1730 мм 68.11 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1986 Ferrari GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 1275 кг 2810.89 lbs. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1986 Ferrari GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 5, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Ferrari |
| Модел | GTS Turbo |
| Генерация | GTS Turbo |
| Модификация (Двигател) | 2.0 V8 (254 кс) |
| Начало на производство | 1986 г |
| Край на производство | 1989 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Тарга |
| Брой места | 2 |
| Брой врати | 2 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 15.6 л/100 км
15.1 US mpg 18.1 UK mpg 6.4 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 7.8-10 л/100 км
30.2 - 23.5 US mpg 36.2 - 28.2 UK mpg 12.8 - 10 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.3 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.3 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6 сек |
| Максимална скорост | 253 км/ч 157.21 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 5 кг/кс, 199.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.9 кг/Нм, 257.3 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 254 кс @ 6500 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 127.6 кс/л |
| Въртящ момент | 328 Нм @ 4100 об/мин 241.92 lb.-ft. @ 4100 об/мин |
| Максимална скорост на двигателя | 7700 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отзад, напречно |
| Модел/код на двигателя | F106 N 000 |
| Обем на двигателя | 1991 см3 121.5 cu. in. |
| Брой цилиндри | 8 |
| Конфигурация на двигателя | V-образен |
| Диаметър на цилиндрите | 66.8 мм 2.63 in. |
| Ход на буталото | 71 мм 2.8 in. |
| Степен на сгъстяване | 7.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 10 л 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 22 л 23.25 US qt | 19.36 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1275 кг 2810.89 lbs. |
| Обем на резервоара | 74 л 19.55 US gal | 16.28 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 4255 мм 167.52 in. |
| Широчина | 1730 мм 68.11 in. |
| Височина | 1128 мм 44.41 in. |
| Колесна база | 2350 мм 92.52 in. |
| Предна следа | 1485 мм 58.46 in. |
| Задна следа | 1465 мм 57.68 in. |
| Минимален диаметър на завой | 12 м 39.37 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 5 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | двоен напречен носач, Независимо окачване с винтови пружини, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | двоен напречен носач, Независимо окачване с винтови пружини, напречен стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 205/55 R16 Гуми на задните колела: 225/50 R16 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 7J x 16 Джанти на задните колела: 8J x 16 |