
| De ce tip este caroseria, Ferrari GTS Turbo? | Targa, 2 Uşi, 2 scaune |
|---|---|
| Cât de rapidă este mașina, 1986 GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 253 km/h | 157.21 mph 0-100 km/h: 6.3 sec 0-60 mph: 6 sec |
| Care este puterea motorului, Ferrari GTS Turbo Targa 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | 254 CP, 328 Nm 241.92 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Ferrari GTS Turbo Targa 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | 2.0 l 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1986 Ferrari 2.0 V8 (254 Hp)? | 8, Motor V |
| Care este sistemul de transmisie, Ferrari GTS Turbo Targa 1986 2.0 V8 (254 Hp)? | Tracţiunea spate. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 1986 Ferrari GTS Turbo Targa? | 4255 mm 167.52 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1986 Ferrari GTS Turbo Targa? | 1730 mm 68.11 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 1986 Ferrari GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 1275 kg 2810.89 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 1986 Ferrari GTS Turbo 2.0 V8 (254 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Ferrari |
| Model | GTS Turbo |
| Generație | GTS Turbo |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 V8 (254 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1986 an |
| Anul opririi productiei | 1989 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Targa |
| Număr de scaune | 2 |
| Număr de uşi | 2 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 15.6 l/100 km
15.1 US mpg 18.1 UK mpg 6.4 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 7.8-10 l/100 km
30.2 - 23.5 US mpg 36.2 - 28.2 UK mpg 12.8 - 10 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 6.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 6.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6 sec |
| Viteza maximă | 253 km/h 157.21 mph |
| Raport greutate/putere | 5 kg/CP, 199.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.9 kg/Nm, 257.3 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 254 CP @ 6500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 127.6 CP/l |
| Cuplu | 328 Nm @ 4100 rot/min 241.92 lb.-ft. @ 4100 rot/min |
| Turația maximă a motorului | 7700 rot/min |
| Dispunerea motorului | Spate, Transversal |
| Model/Cod motor | F106 N 000 |
| Volumul motorului | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 8 |
| Configurația motorului | Motor V |
| Diametrul cilindrilor | 66.8 mm 2.63 in. |
| Cursa cilindrilor | 71 mm 2.8 in. |
| Raport de compresie | 7.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 2 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 22 l 23.25 US qt | 19.36 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1275 kg 2810.89 lbs. |
| Volumul rezervorului | 74 l 19.55 US gal | 16.28 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4255 mm 167.52 in. |
| Lăţime | 1730 mm 68.11 in. |
| Înălţime | 1128 mm 44.41 in. |
| Ampatament | 2350 mm 92.52 in. |
| Ecartament faţă | 1485 mm 58.46 in. |
| Ecartament spate | 1465 mm 57.68 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din spate ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 205/55 R16 Cauciucuri spate: 225/50 R16 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 7J x 16 Jante spate: 8J x 16 |