
| De ce tip este caroseria, MG MGS9 PHEV? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, MG MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 0.8 l/100 km 294 US mpg 353.1 UK mpg 125 km/l |
| Cât de ECO este mașina, MG MGS9 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 18 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 100 km 62.14 mi |
| Care este consumul de energie electrică, MG MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 19.76 kWh/100 km 31.8 kWh/100 mi 106 MPGe 5.1 km/kWh 3.1 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 9.6 sec 0-60 mph: 9.1 sec |
| Care este puterea motorului, MG MGS9 SUV 2026 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 299 CP, 390 Nm 287.65 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, MG MGS9 SUV 2026 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 1.5 l 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 MG 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, MG MGS9 PHEV SUV 2026 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | Tracţiunea faţă. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 MG MGS9 SUV? | 4983 mm 196.18 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 MG MGS9 SUV? | 1967 mm 77.44 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 MG MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 MG MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 2717 kg 5989.96 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 MG MGS9 SUV? | 332 - 2093 l 11.72 - 73.91 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 MG MGS9 PHEV 1.5T (299 Hp) Plug-in Hybrid Automatic? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | MG |
| Model | MGS9 |
| Generație | MGS9 PHEV |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (299 CP) Plug-in Hybrid Automatic |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil, MIXT (WLTP) | 0.8 l/100 km
294 US mpg 353.1 UK mpg 125 km/l |
| Emisii CO2 (WLTP) | 18 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 9.1 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6e-bis |
| Raport greutate/putere | 7.2 kg/CP, 138.4 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.5 kg/Nm, 180.6 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 24.7 kWh |
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 23.2 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 100 km 62.14 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 19.76 kWh/100 km
31.8 kWh/100 mi 106 MPGe 5.1 km/kWh 3.1 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 231 CP @ 5500 rot/min |
| Cuplu motor electric | 390 Nm @ 3500 rot/min 287.65 lb.-ft. @ 3500 rot/min |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 299 CP |
| Cuplul total al sistemului | 390 Nm 287.65 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 142 CP @ 5500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 94.9 CP/l |
| Cuplu | 230 Nm @ 4000 rot/min 169.64 lb.-ft. @ 4000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 15FKE |
| Volumul motorului | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 73.5 mm 2.89 in. |
| Cursa cilindrilor | 88.1 mm 3.47 in. |
| Raport de compresie | 13.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2717 kg 5989.96 lbs. |
| Încarcatura maxima | 557 kg 1227.97 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 332 l 11.72 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2093 l 73.91 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4983 mm 196.18 in. |
| Lăţime | 1967 mm 77.44 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2237 mm 88.07 in. |
| Înălţime | 1778 mm 70 in. |
| Ampatament | 2915 mm 114.76 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.5 m 37.73 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |