| De ce tip este caroseria, Itala 35? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de ECO este mașina, Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | Euro 6e |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 7.5 sec 0-60 mph: 7.1 sec |
| Care este puterea motorului, Itala 35 SUV, Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | 170 CP, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Itala 35 SUV, Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Itala 1.5T (170 Hp) DCT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Itala 35 SUV, Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Itala 35 SUV, Crossover? | 4410 mm 173.62 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Itala 35 SUV, Crossover? | 1850 mm 72.83 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 1451 kg 3198.91 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 1795 kg 3957.3 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Itala 35 SUV, Crossover? | 341 - 1271 l 12.04 - 44.88 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 7, cutie automată DCT |
| Marcă | Itala |
|---|---|
| Model | 35 |
| Generație | 35 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (170 CP) DCT |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.1 sec |
| Viteza maximă | 190 km/h 118.06 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6e |
| Raport greutate/putere | 8.5 kg/CP, 117.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.4 kg/Nm, 186.1 Nm/tonă |
| Putere | 170 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 113.6 CP/l |
| Cuplu | 270 Nm @ 4500 rot/min 199.14 lb.-ft. @ 4500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 4A15J2 |
| Volumul motorului | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 74 mm 2.91 in. |
| Cursa cilindrilor | 87 mm 3.43 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Masă proprie | 1451 kg 3198.91 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 1795 kg 3957.3 lbs. |
| Încarcatura maxima | 344 kg 758.39 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 341 l 12.04 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1271 l 44.88 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 47 l 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Lungime | 4410 mm 173.62 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1850 mm 72.83 in. |
| Înălţime | 1600 mm 62.99 in. |
| Ampatament | 2650 mm 104.33 in. |
| Ecartament faţă | 1600 mm 62.99 in. |
| Ecartament spate | 1600 mm 62.99 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 7 trepte, cutie automată DCT |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 20 |