| Av vilken typ är karosseriet, Itala 35? | SUV , Crossover , 5 dörrar, 5 platser |
|---|---|
| Hur ECO är bilen, Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | Euro 6e |
| Hur snabb är bilen, 2026 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 190 km/t | 118.06 mph 0-100 km/t: 7.5 s 0-60 mph: 7.1 s |
| Vad har motorn för toppeffekt, Itala 35 SUV , Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | 170 hk, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Hur stor är motorns volym, Itala 35 SUV , Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Hur många cylindrar har motorn, 2026 Itala 1.5T (170 Hp) DCT? | 4, Regelbundna |
| Vilken är typen av drivning, Itala 35 SUV , Crossover 2026 1.5T (170 Hp) DCT? | Framhjulsdrift . Förbränningsmotor. Förbränningsmotorn driver framhjulen på bilen. |
| Vad har fördonet för längd, 2026 Itala 35 SUV , Crossover ? | 4410 mm 173.62 in. |
| Hur bred är bilen, 2026 Itala 35 SUV , Crossover ? | 1850 mm 72.83 in. |
| Hur mycket väger bilen, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 1451 kg 3198.91 lbs. |
| Vad är den maximala tillåtna massan, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 1795 kg 3957.3 lbs. |
| Hur mycket bagageutrymme, 2026 Itala 35 SUV , Crossover ? | 341 - 1271 l 12.04 - 44.88 cu. ft. |
| Hur många växlar har lådan, Vilken typ av växellåda har den, 2026 Itala 35 1.5T (170 Hp) DCT? | 7, Automat DCT |
| Märke | Itala |
|---|---|
| Modell | 35 |
| Generation | 35 |
| Modifikation (motor) | 1.5T (170 hk) DCT |
| fabrikstillverkning, början | Maj, 2026 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | Förbränningsmotor |
| Karosseri | SUV , Crossover |
| Antal platser | 5 |
| Antal dörrar | 5 |
| Typ bränsle | Bensin |
|---|---|
| Acceleration 0 - 100 km/t | 7.5 s |
| Acceleration 0 - 62 mph | 7.5 s |
| Acceleration 0 - 60 mph (Beräknat av Auto-Data.net) | 7.1 s |
| Toppfart | 190 km/t 118.06 mph |
| Miljöklass | Euro 6e |
| Vikt/effektförhållande | 8.5 kg/hk, 117.2 hk/ton |
| Vikt/Vridmoment förhållande | 5.4 kg/Nm, 186.1 Nm/ton |
| Effekt | 170 hk |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolym | 113.6 hk/l |
| Vridmoment | 270 Nm @ 4500 varv/min 199.14 lb.-ft. @ 4500 varv/min |
| Motorlayout | Främre, tvärgående |
| Motormodell/Motorkod | 4A15J2 |
| Cylindervolym | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Antal cylindrar | 4 |
| Motorkonfiguration | Regelbundna |
| Cylinderdiameter | 74 mm 2.91 in. |
| Cylinder, Slaglängd | 87 mm 3.43 in. |
| Antal klaffar vid förtätning | 4 |
| Bränsleinsprutningssystem | Direkt insprutning |
| Motorns aspiration | Turbokompressor , Laddluftkylare |
| Lasthållningsventil | DOHC |
| Motoroljekapacitet | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motoroljespecifikation | Logga in för att se. |
| Motorsystem | Start & stopp system Partikelfilter |
| Egen massa | 1451 kg 3198.91 lbs. |
|---|---|
| Tillåten massa | 1795 kg 3957.3 lbs. |
| Maximal lastkapacitet | 344 kg 758.39 lbs. |
| Minimalt volym av bagagehylla | 341 l 12.04 cu. ft. |
| Maximal volym av bagagehylla | 1271 l 44.88 cu. ft. |
| Tankvolym | 47 l 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Längd | 4410 mm 173.62 in. |
|---|---|
| Bredd | 1850 mm 72.83 in. |
| Höjd | 1600 mm 62.99 in. |
| Hjulbas | 2650 mm 104.33 in. |
| Spårvidd fram | 1600 mm 62.99 in. |
| Spårvidd bak | 1600 mm 62.99 in. |
| Drivverkets arkitektur | Förbränningsmotorn driver framhjulen på bilen. |
|---|---|
| Bedrivning | Framhjulsdrift |
| Antal växlar och typ av växellåda | 7 växlar, Automat DCT |
| Hjulupphängning fram | Oberoende typ McPherson med spiralfjäder och antirullstång |
| Hjulupphängning bak | Vridning |
| Bromssystem fram | Vent skivor |
| Bromssystem bak | Disk |
| Hjälpsystem | ABS (Antiblockeringssystem) |
| Styrsystem | Rack och drev |
| Servostyrning | Elektrisk förstärkare |
| Storlek av | 20 |