
| De ce tip este caroseria, Honda Civic IV Shuttle? | Combi |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda Civic Combi 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | 109 CP |
| Care este volumul motorului, Honda Civic Combi 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | 1.6 l 1590 cm3 97.03 cu. in. |
| Care este sistemul de transmisie, Honda Civic IV Shuttle Combi 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1988 Honda Civic Combi? | 4105 mm 161.61 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1988 Honda Civic Combi? | 1690 mm 66.54 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Honda |
| Model | Civic |
| Generație | Civic IV Shuttle |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1988 an |
| Anul opririi productiei | 1991 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 109 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 68.6 CP/l |
| Model/Cod motor | D16A6 |
| Volumul motorului | 1590 cm3 97.03 cu. in. |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm 2.95 in. |
| Cursa cilindrilor | 90 mm 3.54 in. |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4105 mm 161.61 in. |
| Lăţime | 1690 mm 66.54 in. |
| Înălţime | 1515 mm 59.65 in. |
| Ampatament | 2500 mm 98.43 in. |
| Ecartament faţă | 1440 mm 56.69 in. |
| Ecartament spate | 1450 mm 57.09 in. |
| Garda la sol | 175 mm 6.89 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Dimensiunea pneurilor | 165/80 R13; 175/65 R14 |
| Dimensiunea jantelor | 5J x 13; 5J x 14 |