
| Korimalli, Honda Civic IV Shuttle? | Farmari |
|---|---|
| Teho, Honda Civic Farmari 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | 109 hv |
| Sylinteritilavuus, Honda Civic Farmari 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | 1.6 l 1590 sm3 97.03 cu. in. |
| Vetotapa, Honda Civic IV Shuttle Farmari 1988 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1988 Honda Civic Farmari ? | 4105 mm 161.61 in. |
| Leveys, 1988 Honda Civic Farmari ? | 1690 mm 66.54 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Honda |
| Malli | Civic |
| Sukupolvi | Civic IV Shuttle |
| Versio (moottori) | 1.6 i 16V 4WD (EE4) (109 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1988 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1991 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 109 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 68.6 hv/l |
| Moottorin malli/koodi | D16A6 |
| Moottorin tilavuus | 1590 sm3 97.03 cu. in. |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm 2.95 in. |
| Männän liike | 90 mm 3.54 in. |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 4105 mm 161.61 in. |
| Leveys | 1690 mm 66.54 in. |
| Korkeus | 1515 mm 59.65 in. |
| Pyörän perusta | 2500 mm 98.43 in. |
| Etupyörän jälki | 1440 mm 56.69 in. |
| Takapyörän jälki | 1450 mm 57.09 in. |
| Maavara | 175 mm 6.89 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Renkaan koko | 165/80 R13; 175/65 R14 |
| Vanteen koko | 5J x 13; 5J x 14 |