
| De ce tip este caroseria, Honda Civic IV Shuttle? | Combi |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda Civic Combi 1988 1.5 i 16V (EE2) (90 Hp)? | 90 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Honda Civic IV Shuttle Combi 1988 1.5 i 16V (EE2) (90 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1988 Honda Civic Combi? | 4105 mm 161.61 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1988 Honda Civic Combi? | 1690 mm 66.54 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Honda |
| Model | Civic |
| Generație | Civic IV Shuttle |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 i 16V (EE2) (90 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1988 an |
| Anul opririi productiei | 1989 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 90 CP |
| Model/Cod motor | D15B2 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 3.3 l 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4105 mm 161.61 in. |
| Lăţime | 1690 mm 66.54 in. |
| Înălţime | 1470 mm 57.87 in. |
| Ampatament | 2500 mm 98.43 in. |
| Ecartament faţă | 1445 mm 56.89 in. |
| Ecartament spate | 1455 mm 57.28 in. |
| Garda la sol | 165 mm 6.5 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Dimensiunea pneurilor | 175/70 R13 |
| Dimensiunea jantelor | 5J x 13 |