
| Hvilken type er karosseriet, Skoda Elroq? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 15.1-16.8 kWh/100 km 24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 160 km/t | 99.42 mph 0-100 km/t: 8.5 sek 0-60 mph: 8.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 190 hk, 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | Bakhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 4488 mm 176.69 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 1884 mm 74.17 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1957-2090 kg 4314.45 - 4607.66 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 2585 kg 5698.95 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 470 - 1580 l 16.6 - 55.8 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Skoda |
|---|---|
| modell | Elroq |
| Generasjon | Elroq |
| Modifikasjon (motor) | 60 61 kWh (190 hk) Electric |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.1 sek |
| Maksimal hastighet | 160 km/t 99.42 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 10.3 kg/hk, 97.1 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.6 kg/Hm, 178.8 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 61 kWh |
|---|---|
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 58 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.1-16.8 kWh/100 km
24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 190 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | EDC |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 190 hk |
| System dreiemoment | 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Vekt | 1957-2090 kg 4314.45 - 4607.66 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2585 kg 5698.95 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 495-628 kg 1091.29 - 1384.5 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 470 l 16.6 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1580 l 55.8 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Lengde | 4488 mm 176.69 in. |
|---|---|
| Bredde | 1884 mm 74.17 in. |
| Høyde | 1654-1655 mm 65.12 - 65.16 in. |
| Akselavstand | 2765 mm 108.86 in. |
| Sporvidde, foran | 1587 mm 62.48 in. |
| Sporvidde, baks | 1562 mm 61.5 in. |
| Overheng foran | 867 mm 34.13 in. |
| Overheng bak | 856 mm 33.7 in. |
| Bakkeklaring | 171-186 mm 6.73 - 7.32 in. |
| Minimal snu diamenter | 9.3 m 30.51 ft. |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver bakhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Tromme |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19; 20 |