
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Skoda Elroq? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 15.1-16.8 κιλοβατώρα/100 χλμ 24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.5 δευτ 0-60 mph: 8.1 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 190 Hp, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Skoda Elroq SUV ? | 4488 mm 176.69 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Skoda Elroq SUV ? | 1884 mm 74.17 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1957-2090 κιλά 4314.45 - 4607.66 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 2585 κιλά 5698.95 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Skoda Elroq SUV ? | 470 - 1580 l 16.6 - 55.8 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Skoda |
|---|---|
| μοντέλο | Elroq |
| παραγωγή | Elroq |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 60 61 kWh (190 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 8.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 8.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8.1 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 10.3 κιλά/Hp, 97.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5.6 κιλά/Nm, 178.8 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 61 kWh |
|---|---|
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 58 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Ιόντων λιθίου (Li-Ion) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 15.1-16.8 κιλοβατώρα/100 χλμ
24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 190 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | EDC |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 190 Hp |
| Ροπή συστήματος | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| βάρος | 1957-2090 κιλά 4314.45 - 4607.66 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2585 κιλά 5698.95 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 495-628 κιλά 1091.29 - 1384.5 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 470 l 16.6 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1580 l 55.8 cu. ft. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1000 κιλά 2204.62 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| μήκος | 4488 mm 176.69 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1884 mm 74.17 in. |
| ύψος | 1654-1655 mm 65.12 - 65.16 in. |
| μεταξόνιο | 2765 mm 108.86 in. |
| εμπρός ίχνος | 1587 mm 62.48 in. |
| Πίσω ίχνος | 1562 mm 61.5 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 867 mm 34.13 in. |
| Πίσω πρόβολος | 856 mm 33.7 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 171-186 mm 6.73 - 7.32 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 9.3 m 30.51 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | τύμπανο |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος των ζάντων | 19; 20 |