
| Hvilken type er karosseriet, Skoda Elroq? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 524-577 km 325.6 - 358.53 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Skoda Elroq 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 15.5-17.2 kWh/100 km 24.94 - 27.68 kWh/100 mi 135 - 122 MPGe 6.5 - 5.8 km/kWh 4 - 3.6 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Elroq 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 180 km/t | 111.85 mph 0-100 km/t: 6.2 sek 0-60 mph: 5.9 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Elroq SUV 2026 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 299 hk |
| Hva er drivverket, Skoda Elroq SUV 2026 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 4488 mm 176.69 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 1884 mm 74.17 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Skoda Elroq 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 2123-2246 kg 4680.41 - 4951.58 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Skoda Elroq 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 2719 kg 5994.37 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Skoda Elroq SUV? | 470 - 1580 l 16.6 - 55.8 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Skoda Elroq 85x 82 kWh (299 Hp) Electric AWD? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Skoda |
|---|---|
| modell | Elroq |
| Generasjon | Elroq |
| Modifikasjon (motor) | 85x 82 kWh (299 hk) Electric AWD |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.2 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.2 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.9 sek |
| Maksimal hastighet | 180 km/t 111.85 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.1 kg/hk, 140.8 hk/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 82 kWh |
|---|---|
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 77 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 524-577 km 325.6 - 358.53 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.5-17.2 kWh/100 km
24.94 - 27.68 kWh/100 mi 135 - 122 MPGe 6.5 - 5.8 km/kWh 4 - 3.6 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Elektrisk motor modell/kode | EDF |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Elektrisk motor modell/kode | EDD |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Asynkron |
| Systemkraft | 299 hk |
| Vekt | 2123-2246 kg 4680.41 - 4951.58 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2719 kg 5994.37 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 473-596 kg 1042.79 - 1313.96 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 470 l 16.6 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1580 l 55.8 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1800 kg 3968.32 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Lengde | 4488 mm 176.69 in. |
|---|---|
| Bredde | 1884 mm 74.17 in. |
| Høyde | 1649-1650 mm 64.92 - 64.96 in. |
| Akselavstand | 2766 mm 108.9 in. |
| Sporvidde, foran | 1587 mm 62.48 in. |
| Sporvidde, baks | 1562 mm 61.5 in. |
| Overheng foran | 867 mm 34.13 in. |
| Overheng bak | 856 mm 33.7 in. |
| Bakkeklaring | 167-182 mm 6.57 - 7.17 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.8 m 35.43 ft. |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Tromme |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19; 20 |