
| De ce tip este caroseria, Skoda Elroq? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 15.1-16.8 kWh/100 km 24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.5 sec 0-60 mph: 8.1 sec |
| Care este puterea motorului, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 190 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Skoda Elroq SUV 2026 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Skoda Elroq SUV? | 4488 mm 176.69 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Skoda Elroq SUV? | 1884 mm 74.17 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1957-2090 kg 4314.45 - 4607.66 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 2585 kg 5698.95 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Skoda Elroq SUV? | 470 - 1580 l 16.6 - 55.8 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Skoda Elroq 60 61 kWh (190 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Marcă | Skoda |
|---|---|
| Model | Elroq |
| Generație | Elroq |
| Modificare (Tip motor) | 60 61 kWh (190 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.1 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 10.3 kg/CP, 97.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.6 kg/Nm, 178.8 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 61 kWh |
|---|---|
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 58 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 408-452 km 253.52 - 280.86 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15.1-16.8 kWh/100 km
24.3 - 27.04 kWh/100 mi 139 - 125 MPGe 6.6 - 6 km/kWh 4.1 - 3.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 190 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | EDC |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 190 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1957-2090 kg 4314.45 - 4607.66 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2585 kg 5698.95 lbs. |
| Încarcatura maxima | 495-628 kg 1091.29 - 1384.5 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 470 l 16.6 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1580 l 55.8 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Lungime | 4488 mm 176.69 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1884 mm 74.17 in. |
| Înălţime | 1654-1655 mm 65.12 - 65.16 in. |
| Ampatament | 2765 mm 108.86 in. |
| Ecartament faţă | 1587 mm 62.48 in. |
| Ecartament spate | 1562 mm 61.5 in. |
| consola frontala | 867 mm 34.13 in. |
| consola spate | 856 mm 33.7 in. |
| Garda la sol | 171-186 mm 6.73 - 7.32 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 9.3 m 30.51 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |