
| Korimalli, Honda Civic IV Shuttle? | Farmari |
|---|---|
| Teho, Honda Civic Farmari 1988 1.5 i 16V (EE2) (90 Hp)? | 90 hv |
| Vetotapa, Honda Civic IV Shuttle Farmari 1988 1.5 i 16V (EE2) (90 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1988 Honda Civic Farmari ? | 4105 mm 161.61 in. |
| Leveys, 1988 Honda Civic Farmari ? | 1690 mm 66.54 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Honda |
| Malli | Civic |
| Sukupolvi | Civic IV Shuttle |
| Versio (moottori) | 1.5 i 16V (EE2) (90 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1988 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1989 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 90 hv |
| Moottorin malli/koodi | D15B2 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 3.3 l 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 4105 mm 161.61 in. |
| Leveys | 1690 mm 66.54 in. |
| Korkeus | 1470 mm 57.87 in. |
| Pyörän perusta | 2500 mm 98.43 in. |
| Etupyörän jälki | 1445 mm 56.89 in. |
| Takapyörän jälki | 1455 mm 57.28 in. |
| Maavara | 165 mm 6.5 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Renkaan koko | 175/70 R13 |
| Vanteen koko | 5J x 13 |