
| Korimalli, Alfa Romeo 33 (905)? | Viistoperä (Hatchback) , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1983 1.3 (86 Hp)? | 86 hv |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1983 1.3 (86 Hp)? | 1.4 l 1351 sm3 82.44 cu. in. |
| Vetotapa, Alfa Romeo 33 (905) Viistoperä (Hatchback) 1983 1.3 (86 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1983 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 4015 mm 158.07 in. |
| Leveys, 1983 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 1612 mm 63.46 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Alfa Romeo |
| Malli | 33 |
| Sukupolvi | 33 (905) |
| Versio (moottori) | 1.3 (86 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1983 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1989 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 9.7 l/100 km
24.2 US mpg 29.1 UK mpg 10.3 km/l |
| Polttoaineenkulutus - maantie | 5.5-7.9 l/100 km
42.8 - 29.8 US mpg 51.4 - 35.8 UK mpg 18.2 - 12.7 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 86 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 63.7 hv/l |
| Moottorin malli/koodi | 305.86, 305.87 |
| Moottorin tilavuus | 1351 sm3 82.44 cu. in. |
| Sylinterien halkaisija | 80 mm 3.15 in. |
| Männän liike | 67.2 mm 2.65 in. |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 4015 mm 158.07 in. |
| Leveys | 1612 mm 63.46 in. |
| Korkeus | 1340 mm 52.76 in. |
| Pyörän perusta | 2455 mm 96.65 in. |
| etuylitys | 800 mm 31.5 in. |
| takaylitys | 760 mm 29.92 in. |