
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 (905)? | Χάτσμπακ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1983 1.3 (86 Hp)? | 86 Hp |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1983 1.3 (86 Hp)? | 1.4 l 1351 cm3 82.44 cu. in. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 (905) Χάτσμπακ 1983 1.3 (86 Hp)? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1983 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 4015 mm 158.07 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1983 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 1612 mm 63.46 in. |
| μάρκα | Alfa Romeo |
|---|---|
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 (905) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.3 (86 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | 1983 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1989 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης | 9.7 l/100 km
24.2 US mpg 29.1 UK mpg 10.3 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης | 5.5-7.9 l/100 km
42.8 - 29.8 US mpg 51.4 - 35.8 UK mpg 18.2 - 12.7 km/l |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| δύναμη | 86 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 63.7 Hp/l |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 305.86, 305.87 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1351 cm3 82.44 cu. in. |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 80 mm 3.15 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 67.2 mm 2.65 in. |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| μήκος | 4015 mm 158.07 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1612 mm 63.46 in. |
| ύψος | 1340 mm 52.76 in. |
| μεταξόνιο | 2455 mm 96.65 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 800 mm 31.5 in. |
| Πίσω πρόβολος | 760 mm 29.92 in. |