
| Korimalli, Alfa Romeo 33 (905)? | Viistoperä (Hatchback) , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Huippunopeus, 1985 33 (905) 1.5 (90 Hp) 4x4? | 174 km/h | 108.12 mph |
| Teho, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1985 1.5 (90 Hp) 4x4? | 90 hv |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) 1985 1.5 (90 Hp) 4x4? | 1.5 l 1490 sm3 90.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 1985 Alfa Romeo 1.5 (90 Hp) 4x4? | 4 |
| Vetotapa, Alfa Romeo 33 (905) Viistoperä (Hatchback) 1985 1.5 (90 Hp) 4x4? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1985 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 4015 mm 158.07 in. |
| Leveys, 1985 Alfa Romeo 33 Viistoperä (Hatchback) ? | 1612 mm 63.46 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Alfa Romeo |
| Malli | 33 |
| Sukupolvi | 33 (905) |
| Versio (moottori) | 1.5 (90 hv) 4x4 |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1985 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1986 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Huippunopeus | 174 km/h 108.12 mph |
| Moottori | |
| Teho | 90 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 60.4 hv/l |
| Moottorin malli/koodi | 305.20 |
| Moottorin tilavuus | 1490 sm3 90.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 84 mm 3.31 in. |
| Männän liike | 67.2 mm 2.65 in. |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Tilavuus ja painot | |
| Sallittu kattokuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 420 kg 925.94 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 50 kg 110.23 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4015 mm 158.07 in. |
| Leveys | 1612 mm 63.46 in. |
| Korkeus | 1340 mm 52.76 in. |
| Pyörän perusta | 2455 mm 96.65 in. |
| Etupyörän jälki | 1397 mm 55 in. |
| Takapyörän jälki | 1364 mm 53.7 in. |
| etuylitys | 800 mm 31.5 in. |
| takaylitys | 760 mm 29.92 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Renkaan koko | 175/70 R13 |
| Vanteen koko | 5.5J x 13 |