
| De ce tip este caroseria, Voyah Taishan? | SUV, 5 Uşi, 6 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 350 km 217.48 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 22.3 kWh/100 km 35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.5 sec 0-60 mph: 5.2 sec |
| Care este puterea motorului, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 666 CP, 925 Nm 682.24 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Voyah 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Voyah Taishan SUV? | 5230 mm 205.91 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Voyah Taishan SUV? | 2025 mm 79.72 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2852 kg 6287.58 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Voyah |
|---|---|
| Model | Taishan |
| Generație | Taishan |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (666 CP) Plug-in Hybrid 4WD |
| Anul inceperii productiei | Septembrie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 6 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - mixt (WLTC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.2 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Raport greutate/putere | 4.3 kg/CP, 233.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.1 kg/Nm, 324.3 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 65 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 350 km 217.48 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 22.3 kWh/100 km
35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 313 CP |
| Cuplu motor electric | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Puterea sistemului | 666 CP |
| Cuplul total al sistemului | 925 Nm 682.24 lb.-ft. |
| Putere | 150 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 100.2 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DFMC15TE3 |
| Volumul motorului | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2852 kg 6287.58 lbs. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Lungime | 5230 mm 205.91 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2025 mm 79.72 in. |
| Înălţime | 1817 mm 71.54 in. |
| Ampatament | 3120 mm 122.83 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.8 m 35.43 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. Există moduri hibride paralele și seriale. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 275/45 R22 |
| Dimensiunea jantelor | 22 |