
| Hvilken type er karosseriet, Voyah Taishan? | SUV, 5 dører, 6 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Hor langt går bilen bare på strøm, 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 350 km 217.48 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 22.3 kWh/100 km 35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2025 Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 5.5 sek 0-60 mph: 5.2 sek |
| Hva er motorens effekt, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 666 hk, 925 Hm 682.24 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 sm 91.35 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2025 Voyah 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Firehjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. Det er parallelle og serielle hybridmoduser. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2025 Voyah Taishan SUV? | 5230 mm 205.91 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2025 Voyah Taishan SUV? | 2025 mm 79.72 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2852 kg 6287.58 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Voyah |
|---|---|
| modell | Taishan |
| Generasjon | Taishan |
| Modifikasjon (motor) | 1.5T (666 hk) Plug-in Hybrid 4WD |
| Første år av produksjon | September, 2025 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 6 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (WLTC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.2 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 4.3 kg/hk, 233.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.1 kg/Hm, 324.3 Hm/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 65 kWh |
|---|---|
| Batterispenning | 800 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (CLTC) | 350 km 217.48 mi |
| Energiforbruk (CLTC) | 22.3 kWh/100 km
35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 204 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | På framsiden, tverrstilt |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 313 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 395 Hm 291.34 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Systemkraft | 666 hk |
| System dreiemoment | 925 Hm 682.24 lb.-ft. |
| Motoreffekt | 150 hk |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 100.2 hk/l |
| Dreiemoment | 220 Hm 162.26 lb.-ft. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | DFMC15TE3 |
| Motorvolum | 1497 sm 91.35 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 2852 kg 6287.58 lbs. |
|---|---|
| Drivstofftank | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Lengde | 5230 mm 205.91 in. |
|---|---|
| Bredde | 2025 mm 79.72 in. |
| Høyde | 1817 mm 71.54 in. |
| Akselavstand | 3120 mm 122.83 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.8 m 35.43 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. Det er parallelle og serielle hybridmoduser. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) Firehjulsstyring (4W, aktiv bakstyring) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 275/45 R22 |
| Felgstørrese | 22 |