
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Voyah Taishan? | SUV , 5 Πόρτες, 6 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 350 km 217.48 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 22.3 κιλοβατώρα/100 χλμ 35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2025 Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.5 δευτ 0-60 mph: 5.2 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 666 Hp, 925 Nm 682.24 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1.5 l 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2025 Voyah 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Voyah Taishan SUV 2025 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Voyah Taishan SUV ? | 5230 mm 205.91 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Voyah Taishan SUV ? | 2025 mm 79.72 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 2852 κιλά 6287.58 lbs. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Voyah Taishan 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Voyah |
|---|---|
| μοντέλο | Taishan |
| παραγωγή | Taishan |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T (666 Hp) Plug-in Hybrid 4WD |
| έναρξη της παραγωγής | Σεπτέμβριος, 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 6 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (WLTC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
|---|---|
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.2 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 4.3 κιλά/Hp, 233.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.1 κιλά/Nm, 324.3 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 65 kWh |
|---|---|
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 350 km 217.48 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 22.3 κιλοβατώρα/100 χλμ
35.89 kWh/100 mi 94 MPGe 4.5 km/kWh 2.8 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 313 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 395 Nm 291.34 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 666 Hp |
| Ροπή συστήματος | 925 Nm 682.24 lb.-ft. |
| δύναμη | 150 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 100.2 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | DFMC15TE3 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1497 cm3 91.35 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 2852 κιλά 6287.58 lbs. |
|---|---|
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| μήκος | 5230 mm 205.91 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2025 mm 79.72 in. |
| ύψος | 1817 mm 71.54 in. |
| μεταξόνιο | 3120 mm 122.83 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.8 m 35.43 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. Υπάρχουν παράλληλες και σειριακές υβριδικές λειτουργίες. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 275/45 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | 22 |