
| De ce tip este caroseria, Volkswagen Golf II (3-door)? | Hatchback |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Volkswagen Golf Hatchback 1983 1.0 (45 Hp)? | 45 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen Golf II (3-door) Hatchback 1983 1.0 (45 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1983 Volkswagen Golf Hatchback? | 3985 mm 156.89 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1983 Volkswagen Golf Hatchback? | 1665 mm 65.55 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Volkswagen |
| Model | Golf |
| Generație | Golf II (3-door) |
| Modificare (Tip motor) | 1.0 (45 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1983 an |
| Anul opririi productiei | 1985 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 45 CP |
| Model/Cod motor | GN |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 2.5 l 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 3985 mm 156.89 in. |
| Lăţime | 1665 mm 65.55 in. |
| Înălţime | 1415 mm 55.71 in. |
| Ampatament | 2475 mm 97.44 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.34 |