
| De ce tip este caroseria, Volkswagen Golf II (3-door)? | Hatchback |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Volkswagen Golf Hatchback 1986 1.8 (84 Hp)? | 84 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen Golf II (3-door) Hatchback 1986 1.8 (84 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1986 Volkswagen Golf Hatchback? | 3985 mm 156.89 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1986 Volkswagen Golf Hatchback? | 1665 mm 65.55 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Volkswagen |
| Model | Golf |
| Generație | Golf II (3-door) |
| Modificare (Tip motor) | 1.8 (84 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1986 an |
| Anul opririi productiei | 1987 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 84 CP |
| Model/Cod motor | GU, EX, RP |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 3 l 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 6.3 l 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 3985 mm 156.89 in. |
| Lăţime | 1665 mm 65.55 in. |
| Înălţime | 1415 mm 55.71 in. |
| Ampatament | 2475 mm 97.44 in. |
| Ecartament faţă | 1427 mm 56.18 in. |
| consola frontala | 810 mm 31.89 in. |
| consola spate | 700 mm 27.56 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.34 |