
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen Golf II (3-door)? | Χάτσμπακ |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen Golf Χάτσμπακ 1983 1.0 (45 Hp)? | 45 Hp |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen Golf II (3-door) Χάτσμπακ 1983 1.0 (45 Hp)? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1983 Volkswagen Golf Χάτσμπακ ? | 3985 mm 156.89 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1983 Volkswagen Golf Χάτσμπακ ? | 1665 mm 65.55 in. |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Volkswagen |
| μοντέλο | Golf |
| παραγωγή | Golf II (3-door) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.0 (45 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | 1983 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1985 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 45 Hp |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | GN |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 2.5 l 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 3985 mm 156.89 in. |
| πλάτος | 1665 mm 65.55 in. |
| ύψος | 1415 mm 55.71 in. |
| μεταξόνιο | 2475 mm 97.44 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.34 |