
| Av vilken typ är karosseriet, Volkswagen Golf II (3-door)? | Halvkombi |
|---|---|
| Vad har motorn för toppeffekt, Volkswagen Golf Halvkombi 1983 1.0 (45 Hp)? | 45 hk |
| Vilken är typen av drivning, Volkswagen Golf II (3-door) Halvkombi 1983 1.0 (45 Hp)? | Förbränningsmotor. |
| Vad har fördonet för längd, 1983 Volkswagen Golf Halvkombi ? | 3985 mm 156.89 in. |
| Hur bred är bilen, 1983 Volkswagen Golf Halvkombi ? | 1665 mm 65.55 in. |
| Märke | Volkswagen |
|---|---|
| Modell | Golf |
| Generation | Golf II (3-door) |
| Modifikation (motor) | 1.0 (45 hk) |
| fabrikstillverkning, början | 1983 år |
| fabrikstillverkning, slut | 1985 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | Förbränningsmotor |
| Karosseri | Halvkombi |
| Typ bränsle | Bensin |
|---|
| Effekt | 45 hk |
|---|---|
| Motormodell/Motorkod | GN |
| Motorns aspiration | Naturligt sugmotor |
| Motoroljekapacitet | 2.5 l 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| Motoroljespecifikation | Logga in för att se. |
| kylmedel | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Längd | 3985 mm 156.89 in. |
|---|---|
| Bredd | 1665 mm 65.55 in. |
| Höjd | 1415 mm 55.71 in. |
| Hjulbas | 2475 mm 97.44 in. |
| Dragkoefficient (Cd) | 0.34 |