
| Korimalli, Volkswagen Golf II (3-door)? | Viistoperä (Hatchback) |
|---|---|
| Teho, Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) 1983 1.0 (45 Hp)? | 45 hv |
| Vetotapa, Volkswagen Golf II (3-door) Viistoperä (Hatchback) 1983 1.0 (45 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1983 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 3985 mm 156.89 in. |
| Leveys, 1983 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 1665 mm 65.55 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Volkswagen |
| Malli | Golf |
| Sukupolvi | Golf II (3-door) |
| Versio (moottori) | 1.0 (45 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1983 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1985 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 45 hv |
| Moottorin malli/koodi | GN |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 2.5 l 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 3985 mm 156.89 in. |
| Leveys | 1665 mm 65.55 in. |
| Korkeus | 1415 mm 55.71 in. |
| Pyörän perusta | 2475 mm 97.44 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.34 |