| De ce tip este caroseria, LDV Terron 9? | Pick-up, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 7.9 l/100 km 29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Cât de ECO este mașina, LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 209 g/km CO2 Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 10.9 sec 0-60 mph: 10.4 sec |
| Care este puterea motorului, LDV Terron 9 Pick-up 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 222 CP, 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, LDV Terron 9 Pick-up 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 2.5 l 2498 cm3 152.44 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 LDV 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, LDV Terron 9 Pick-up 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare permanent cele patru roți ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 LDV Terron 9 Pick-up? | 5500 mm 216.54 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 LDV Terron 9 Pick-up? | 1997 mm 78.62 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 2400-2495 kg 5291.09 - 5500.53 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | Terron 9 |
| Generație | Terron 9 |
| Modificare (Tip motor) | 2.5 TD (222 CP) 4WD Automatic |
| Anul inceperii productiei | Iunie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Pick-up |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 7.9 l/100 km
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Emisii CO2 | 209 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 10.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 10.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 10.4 sec |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 10.8 kg/CP, 92.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.6 kg/Nm, 216.7 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 222 CP @ 3800 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 88.9 CP/l |
| Cuplu | 520 Nm @ 1500-2500 rot/min 383.53 lb.-ft. @ 1500-2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | SC25T |
| Volumul motorului | 2498 cm3 152.44 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 88.3 mm 3.48 in. |
| Cursa cilindrilor | 102 mm 4.02 in. |
| Raport de compresie | 16:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2400-2495 kg 5291.09 - 5500.53 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Încarcatura maxima | 1005-1100 kg 2215.65 - 2425.08 lbs. |
| Volumul rezervorului | 80 l 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 350 kg 771.62 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5500 mm 216.54 in. |
| Lăţime | 1997 mm 78.62 in. |
| Latime cu oglizile inchise | 2045 mm 80.51 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2265 mm 89.17 in. |
| Înălţime | 1874 mm 73.78 in. |
| Ampatament | 3300 mm 129.92 in. |
| Ecartament faţă | 1685 mm 66.34 in. |
| Ecartament spate | 1685 mm 66.34 in. |
| consola frontala | 953 mm 37.52 in. |
| consola spate | 1247 mm 49.09 in. |
| Garda la sol | 220 mm 8.66 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 13.3 m 43.64 ft. |
| Unghi Abordarea | 29° |
| Unghi de plecare | 25° |
| unghiul de rampă | 20° |
| unghiul de urcare | 31° |
| Adâncime de trecere prin vad | 550 mm 21.65 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare permanent cele patru roți ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Axa rigidă, stabilizator transversal, arc |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 265/65 R18; 275/55 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 18; 8.5J x 20 |